Artıları ve Eksileriyle Online Alışverişte Kapıda Ödemeli Ayakkabı

kapida-ode_1361289891544

İnternet üzerinden alışveriş daha ekonomik olduğu gibi kolay da oluyor. İhtiyaç duyduğunuz her ürün ya da hizmeti sanal alışveriş siteleri size sağlıyor. Bunun yanı sıra ödeme konusunda da yardımcı oluyorlar. Sanal alışverişlerin neredeyse tamamına yakını kredi kartına taksit avantajı ile kullanıcılarını başbaşa bırakıyor. Ancak kredi kartını kullanmak istemeyen ya da kredi kartı olmayanlar ne yapacak? Tabii ki bu durumun da bir çaresi var. Kapıda ödeme sistemi ile sipariş verdiğiniz ürünler artık kapınıza kadar geliyor ve ücreti ödedikten sonra ürünü teslim alıyorsunuz.

Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

İnternet üzerinden en çok sipariş edilen ürünlerin başında ayakkabı geliyor. Yazlık ya da kışlık ayakkabı modellerinden bir tanesine ihtiyaç duyabilirsiniz. Türkiye’de kapıda ödemeli ayakkabı avantajını sunan birçok site var. Kapıda ödeme sisteminin sağladığı faydalar olduğu gibi bazı dezavantaj yaracak durumlar da mevcut. Tanınmamış ya da az tanınmış siteleri tercih ederken kapıda ödeme sistemi size büyük bir avantaj kazandıracaktır. Sipariş verdiğiniz siteye kredi kart bilgilerinizi vermeden alışverişi tamamlamak böylece mümkün. Bu sayede sipariş verdikten sonra bir ihtimal belki haftalarca bekleyeceğiniz bir süreç sizi bekliyor olabilir. Bu durumla karşı karşıya kalmamak için en iyi çare ise kapıda nakit olmak üzere sipariş vermek olacaktır. Sipariş verdiğiniz ürün kapınıza kadar gelir ve siz önce ürünü inceler daha sonra da onaylar ve ürünü satın alırsınız. Bunun yanı sıra eğer sipariş beklediğiniz gibi değilse ödemeyi yapmaz ve kargoyu geri gönderebilirsiniz. Buradaki asıl amaç kargonun eve gelmesidir. Yani paranızın buhar olup uçmasını önlemek ve kart bilgilerinizin yayılmamasını sağlamaktır. Bunun yanı sıra bu ödeme sisteminin tek avantajı ise kargo ücretini yüksek gelmesi. Eğer düşük ve uygun fiyat bir ürün alacaksınız kargo ücretinden dolayı bu siparişiniz biraz daha pahalı gelebilir. Bir de kapınıza kadar gelen siparişin ürün ücretini nakit vermek zorunda kalırsınız. Bazı sanal alışveriş siteleri kapıda kredi kartına taksit imkanı da sunuyor. Bunun dışında herhangi bir dezavantaj yaratacak durum yok. Sipariş verdiğiniz ürünü garanti altına almak için bu dezavantaj ise pek de mühim gözükmüyor.

Sipariş Verebileceğiniz Alışveriş Siteleri

Sipariş Verebileceğiniz Alışveriş Siteleri

Kapıda ödemeli ayakkabı alışveriş avantajından yararlanmak için YeniCarsim ve Butigim’i ziyaret edebilirsiniz. Sipariş verdiğiniz ürününü ücretini ürünü gördükten ve teslim aldıktan sonra ödersiniz. Bunun yanı sıra dileyen kredi kartı ile de taksit yapabilir. Eğer bir kredi kartınız var ise ve güvenilir bir alışveriş sitesi arıyorsanız o zaman Trendyol, Zizigo, Limango gibi fırsat sitelerine göz atabilirsiniz. Bu fırsat sitelerinin size sunduğu en büyük avantaj ise tanınmış markaların modellerini en uygun fiyatlarla karşınıza çıkarması. Sadece kredi kartına taksit yapmasının sebebi ise diğer seçeneğin vermiş olduğu yüksek kargo dezavantajıdır. Yani bu sayede siparişiniz çok daha ucuza geliyor.

Alışveriş İpucu Paylaşın

Hakkında yazmamızı istediğiniz bir ipucu veya bir fırsat mı biliyorsunuz? Söyleyin inceleyelim!